X

Pompy ciepła

Wybierz swoją pompę ciepła

Chcesz odciąć się od stale rosnących cen paliw stałych (tj. węgiel, gaz, drewno)? Najtańszą formą ogrzewania domu, a w dodatku w 100% bezobsługowym systemie na rynku jest pompa ciepła. Wybierz swoje urządzenie i przestań martwić się o ciepło w swoim domu. W naszej ofercie znajdziesz pompy ciepła wiodących producentów: NIBE, Panasonic i Buderus.

Jak działa pompa ciepła?

01

Miedziany wymiennik (parownik) za pomocą wentylatora odbiera ciepło z przepływającego powietrza, dzięki czemu podnosi nieznacznie temperaturę czynnika roboczego krążącego wewnątrz pompy ciepła. Dzięki temu czynnik zmienia stan skupienia z ciekłego na gazowy.

02

Sprężarka pompy ciepła zwiększa ciśnienie czynnika roboczego i jego temperaturę. Czynnik jest gotowy do oddania energii.

03

Czynnik roboczy o podwyższonej temperaturze trafia do skraplacza, gdzie oddaje swoją energię wodzie, podgrzewając ją.

04

Po oddaniu energii czynnik roboczy ochładza się i następuje jego skroplenie. Następuje jego rozprężenie. Czynnik z powrotem trafia do parownika.

Funkcja chłodzenia

Pompa ciepła Logatherm WLW196i AR utrzymuje komfortową temperaturę w okresie letnim

Bezpieczna przyszłość

Buderus oferuje wszystko, co potrzebne, by w Twoim domu zagościło przyjemne ciepło. Doskonale dopasowana i wydajnie sterowana instalacja grzewcza zapewni pełny komfort.

Dofinansowanie „Czyste Powietrze”

Dofinansowanie do pomp ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych kierowane do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, realizowane po spełnieniu założeń programu.

Korzyści z ulgi termomodernizacyjnej

Każdy właściciel domu ma 3 lata na rozliczenie wszystkich podatków w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Gwarancja

Po zamontowaniu pompy ciepła:
Serwis i odbiór
2 + 3 lata gwarancji


Proszę obrócić urządzenie