X

Mój prąd 4.0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ze strony przedstawicieli rządu, czołowy program wspierający inwestycję w fotowoltaikę – czyli Mój Prąd – powraca w 2022 roku.
Poznaj wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące dofinansowań i naszej promocji.
Uwaga! Lepiej pospieszyć się z decyzją, bo wszystko wskazuje na to, że pula dotacji bardzo szybko zostanie całkowicie rozdysponowana.

Za program Mój Prąd 4.0 tradycyjnie odpowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Środowiska, jego formuła się zmienia i rozszerza z uwzględnieniem najnowszych priorytetów w ekologicznej polityce energetycznej. Najważniejszą informacją dla potencjalnych beneficjentów jest fakt, że data rozpoczęcia naboru IV edycji Mój Prąd to 15 kwietnia 2022 roku. Od razu należy nadmienić, że składanie wniosków do NFOŚiGW odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną, co samo w sobie jest zmianą wobec wcześniejszych edycji. O przyznaniu środków ma decydować kolejność zgłoszeń.

Wcześniejsze trzy nabory do programu Mój Prąd zakończyły się ogromnym sukcesem
do Narodowego Funduszu wpłynęło 444 tys. wniosków, a budżet zamknął się w kwocie
1,8 mld zł. 
Dofinansowania przyczyniły się do popularyzacji fotowoltaiki wśród klientów indywidualnych. Na początku 2022 r. w Polsce istniało przeszło 866 tys. przydomowych mikroinstalacji, które z każdym kolejnym miesiącem są coraz istotniejszym elementem miksu energetycznego. Fotowoltaika, czyli technologia bezemisyjna, wpisuje się w założenia: polityki energetycznej Polski do roku 2040, Krajowego Planu na rzecz Energii i Klimatu na lata 2021-2030. Nowa, czwarta edycja Mój Prąd ma nie tylko ponownie wesprzeć osoby chcące produkować prąd ze Słońca, ale też promować dodatkowe możliwości autokonsumpcji czy magazynowania zielonej energii.

Program Mój Prąd 4.0 jest skierowany do osób fizycznych mających zawartą umowę kompleksową lub umowę sprzedaży z OSD (Operatorem Sieci Dystrybucyjnej). Nowością jest to, że do kosztów kwalifikowanych zaliczają się nie tylko „koszty zakupu, transportu i montażu mikroinstalacji fotowotoltaicznych” (od 2 do 10 kW mocy), ale również „koszty zakupu, transportu i montażu urządzeń służących magazynowaniu energii elektrycznej/ciepła i/lub zarządzania wytworzoną energią”. Chodzi o to, żeby wspierać prosumentów w budowaniu energetycznej niezależności oraz bardziej zbilansowanego systemu energetycznego.

Budżet na czwartą edycję Mój Prąd ma wynieść ok. 855 mln zł, ale zastrzega się, że program może być modyfikowany zgodnie z oczekiwaniami rynku. W poprzednim naborze oznaczało to dodatkową pulę środków, ale trudno w tym momencie przewidywać, jakie będą kolejne decyzje w przypadku obecnej edycji.

W ramach programu Mój Prąd 4.0 będzie można otrzymać do 4 tys. zł dofinansowania instalacji fotowoltaicznej. Kwota ta zwiększa się do maksymalnego poziomu 5 tys. zł pod warunkiem zakupu innych elementów:

Oznacza to, że maksymalnie można otrzymać z budżetu programu nawet 20,5 tys. zł. Co ważne, nawet dotychczasowi beneficjenci dotacji będą mogli ubiegać się o wsparcie do kolejnych inwestycji – np. inteligentnego systemu zarządzania energią czy magazynu energii. Okres kwalifikowalności liczy się od 1 lutego 2020 roku.

Gdy weźmiemy pod uwagę pulę środków w budżecie programu, ale przede wszystkim zainteresowanie pozyskaniem dotacji, pieniądze wyczerpią się prawdopodobnie w 3 miesiące, po rozdysponowaniu na ok. 60-70 tys. mikroinstalacji. Dlatego jeśli chcesz pozyskać dofinansowanie na panele fotowoltaiczne i/lub magazyny energii i ciepła czy systemy inteligentnego zarządzania energią, podejmij kroki najszybciej, jak się da. Masz pytania i wątpliwości? 

W WST Group & Polenergia Fotowoltaika możesz liczyć na nasze kompleksowe wsparcie oraz specjalną promocję, którą przedstawiamy poniżej.

Z okazji ruszającego naboru do IV edycji programu Mój Prąd mamy dla Ciebie specjalną propozycję. Jeżeli zdecydujesz się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej u nas – w Polenergia Fotowoltaika – otrzymasz dodatkowo 2 bony na:

Łącznie możesz otrzymać promocyjne 3 tys. zł. Dodajmy do tego przynajmniej 4 tys. zł z dofinansowania w ramach programu Mój Prąd, a otrzymamy sumę 7 tys. zł, która daje zauważalną oszczędność i przyspiesza zwrot z inwestycji w panele słoneczne.

To nie koniec potencjalnych oszczędności. Zapraszamy również do udziału w naszym programie Ambasador Plus. W zamian za polecenie naszej firmy innym klientom otrzymujesz bonusy w wysokości 500 + 100 zł. Nasza firma ma już 2 tys. ambasadorów mogących potwierdzić atrakcyjność i przystępność programu, w którym po prostu opłaca się uczestniczyć.

WST GROUP & Polenergia Fotowoltaika wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom z ofertą 360 stopni, ponieważ specjalizujemy się nie tylko w fotowoltaice, ale również ładowarkach pojazdów elektrycznych, magazynach energii, pompach ciepła czy systemach smart home. Reprezentujemy największą prywatną grupę energetyczną w Polsce, a nasze fachowe ekipy działają na terenie całego kraju, skutecznie realizując zlecenia na rzecz właścicieli domków, budynków firmowych czy gospodarstw rolnych.

Poznaliśmy warunki czwartej odsłony programu Mój Prąd, który w każdej poprzedniej edycji cieszył się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Dotacje zbiegają się w czasie z uruchomieniem nowego systemu rozliczeń. Program jest skierowany do prosumentów rozliczających się w nowym systemie rozliczeń (net-billing), ale stwarza też możliwość przejścia na nowy system tym, którzy korzystali do tej pory z opustów (net-metering).

Oprócz instalacji fotowoltaicznej możesz – z pomocą państwa – sfinansować magazyn energii lub ciepła, a także system inteligentnego zarządzania energią. Łącznie do pozyskania jest nawet do 20,5 tys. zł. WST GROUP & Polenergia Fotowoltaika wspieramy Cię w przygotowaniu i złożeniu wniosku o dotację. Dodatkowo oferujemy bony o łącznej wartości 3 tys. zł, dzięki którym zaoszczędzisz na zakupie i montażu fotowoltaiki jeszcze więcej.

Skontaktuj się, aby poznać szczegóły. Lepiej nie zwlekać z decyzją! Pula środków wyczerpie się prawdopodobnie jeszcze przed początkiem lata…

Zobacz także

Mycie paneli fotowoltaicznych, Bukówka

Wykonaliśmy profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych, instalacji naziemnej oraz dachowej. Dzięki umyciu z zastosowaniem wody demineralizowanej, panele ponownie pracują wydajnie. Dowiedz się więcej na temat zalet mycia ...
więcej »

Instalacja fotowoltaiczna vs. bezpieczeństwo ppoż.

Ostatnie wydarzenia na Bielanach Wrocławskich gdzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego z zainstalowaną instalacją fotowoltaiczną, skłoniły nas do podsumowania dlaczego, w ogóle dochodzi do pożarów, gdzie ...
więcej »

Hot-spot w modułach fotowoltaicznych.

Obecnie oferowane przez firmy instalatorskie moduły fotowoltaiczne cechują się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne, takie jak deszcz, śnieg czy grad, ale nie są wolne od ryzyka ...
więcej »

„PROGRAM AMBASADOR”- Zarabiaj na poleceniach

Program działa na zasadzie poleceń: przyjaciół, rodziny czy znajomych z pracy, którzy chcą nawiązać z nami współprace w zakresie instalacji fotowoltaicznej. Otrzymaj 500 zł za każde ...
więcej »

Czym jest ulga termomodernizacyjna?

Ulga termomodernizacyjna jest wsparciem ze strony rządu, które sprawia, że fotowoltaika jest mniej kosztowna niż jeszcze kilka lat temu. Podstawowym celem jej wprowadzenia jest zachęcenie obywateli do ...
więcej »

Proszę obrócić urządzenie